середа, 6 травня 2020 р.

Акція «Журавлі пам'яті»


Дорогі учні! До Дня пам’яті і примирення пропоную долучитися до акції «Журавлі пам'яті».

Для цього необхідно власноруч зробити і розмістити 8 травня на своєму вікні, балконі або дереві біля будинку паперових «журавликів», виконаних за технологією орігамі.

Вони символізуватимуть душі загиблих у Другій світовій війні, під час якої втрати понесла майже кожна українська родина.

Свої фото можна розміщувати під хештегом #нашіжуравлі


6 серпня 1945 року – страшна сторінка в історії людства. Цього дня на японське місто Хіросіма з американського літака була скинута атомна бомба. У мільйонні  долі секунди на мирне місто впала вогненна куля, куля яскравіша за сонячне світло.
Пронісся смерч жахливий, чорний. Одна мить,  і немає нічого світлого. Залишилися тільки сльози, горе, смерть.
По всій землі летить повідомлення: «Американці скинули атомну бомбу на місто Японії»
В одну секунду було спалено 36 000 людей, в одну секунду 72 000 людей отримали важкі поранення, в одну секунду більше 15 000 будинків і будівель перетворилися на попіл і розжарені розвалини, в одну секунду смертоносні   частки уразили смерттю все живе на відстані 1,5 кілометрів


Садако Сасакі народилася 7 січня 1943 у місті Хіросіма. Їй було два роки, коли 6 серпня 1945 року на місто було скинута перша атомна бомба. Будинок її сім'ї розташований був близько 1,7 км від епіцентру. Хоча дім був зруйнований вибухом, дівчинка не отримала опіків і зовнішніх пошкоджень. Однак, вона та її мама попали під радіоактивний "Чорний дощ". Незважаючи на збитки вибухів і повоєнної бідності Садако була дівчинка енергійна і здорова. Вона захоплювалась спортом і бігала найшвидше в класі. Але в листопаді 1954 року, у віці 11 років, у неї виявились перші ознаки хвороби випромінювання. 21 лютого 1955 року вона була поміщена в лікарню з діагнозом лейкемія. Садако дізналася від найкращого друга про легенду, згідно якої, людина, яка складе тисячу журавликів з паперу, та загадає бажання - воно збудеться. Легенда вплинула на Садако і вона, як і багато пацієнтів у лікарні, складала журавлики з будь-якого паперу, який попадав в її руки. 25 жовтня 1955 року, вона померла. Згідно з спогадів, із книги "Садако і тисячі паперових журавлів" їй вдалося зробити  644 журавликів але смерть не відступала, сили всі йшли і йшли від неї. Тоді японські діти прийшли на допомогу дівчинці. Вони присилали багато, багато різноколірних журавлів і їх було вже декілька тисяч. Але променева хвороба виявилася сильнішою за дивну казку і Сасаки померла. Вона  була похована з тисячею паперових журавлів


Із тих пір в парку миру міста Хіросімі поставлений пам'ятник всім дітям, загиблим від атомного вибуху. Щодня туди приходять і приносять нові гірлянди паперових журавлів. Бувало, налетить вітер, підхопить паперову зграю і тоді журавлі розлітаються по всьому світу і немов говорять всім:
“Люди! Бережіть мир! Бережіть життя!”

"ДРЕВНЯ ЯПОНСЬКА ЛЕГЕНДА РОЗПОВІДАЄ, ЩО ЯКЩО СКЛАСТИ З ПАПЕРУ ТИСЯЧУ ЖУРАВЛІВ, ВИКОНАЄТЬСЯ БАЖАННЯ. ДЕЯКІ ЛЮДИ ТАК І РОБЛЯТЬ - КУПУЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІ НАБОРИ КВАДРАТИКІВ ПАПЕРУ І ГОДИНАМИ РОБЛЯТЬ ПТАШОК. НЕВЖЕ ДІЙСНО ЇХ БАЖАННЯ ВИКОНУЮТЬСЯ? СЕКРЕТ ДРЕВНЬОЇ ЛЕГЕНДИ ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩОБ СКЛАДАТИ ФІГУРКИ НЕ СОБІ, А ПОДАРУВАТИ ТАКИМ, ЩО ЇХ ОТОЧУЄ І ОТРИМАТИ У ВІДПОВІДЬ ТИСЯЧУ ПОСМІШОК. ТОДІ З'ЯВЛЯТЬСЯ НОВІ ДРУЗІ, А З ЇХ ДОПОМОГОЮ ДІЙСНО І БАЖАННЯ ЧАСТО ВИКОНУЮТЬСЯ!"



Пам’ятки Садако Сасакі


 В 1958 в місті Хіросімі була встановлена статуя, із зображенням Садако з папером у руці. На п'єдесталі статуї написано: "Це є наш крик, Це наші молитви, Миру в усьому світі’.    Діва снігової камелії»
Пам'ятник Садако у середній школи Ноборіматі





В Хіросімі побудований музей Миру, перед яким знаходиться обеліск із фігурою дівчинки, яка піднімає у себе над головою символічну фігуру паперового журавля. В будь який день біля пам’ятника устелено гірляндами журавликів, які присилають діти та дорослі різних країн світу в пам'ять про Садако і в підтримку своєї доброї волі зупинити на нашій планеті будь - яку військову дію. Сад «Садако мир» відкрився 6 серпня 1995 року, 50-річчя атомному бомбардуванню Хіросіми й названо на честь Садако Сасакі. 30 Червня 2002 року парк увійшов у мережу садів світу. Сад розташований у Ла Каса Марія в Санта-Барбарі, Каліфорнія, США.

В Хіросімі побудований музей Миру, перед яким знаходиться обеліск із фігурою дівчинки, яка піднімає у себе над головою символічну фігуру паперового журавля. В будь який день біля пам’ятника устелено гірляндами журавликів, які присилають діти та дорослі різних країн світу в пам'ять про


Садако і в підтримку своєї доброї волі зупинити на нашій планеті будь - яку військову дію. Сад «Садако мир» відкрився 6 серпня 1995 року, 50-річчя атомному бомбардуванню Хіросіми й названо на честь Садако Сасакі. 30 Червня 2002 року парк увійшов у мережу садів світу. Сад розташований у Ла Каса Марія в Санта-Барбарі, Каліфорнія, США.




Існує також статуя «Садако Парк миру» в місті Сіетл США. Статуя в натуральну величину зображає дівчину з папером в руках. На п'єдесталі написано: SADAKO SASAKIPEACE CHILDSHE GAVE US THE PAPER CRANETO SYMBOLIZE OUR YEARNING FORPEACE IN THE WORLD






У Петербурзі зберігають пам'ять про тисячу Садако журавлів . Пам'ятник «Дзвін Миру» побудований в парку імені академіка Сахарова у Калінінському районі Санкт-Петербургу. Він заснований в 1988 році, в ознаменування жертв атомних бомбардування Хіросіми і Нагасакі.


Схема та види виготовлення журавлика















Немає коментарів:

Дописати коментар