пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Оurboox


В рамках курсів підвищення кваліфікації вчителів фізики, які проходять з 11 листопада, створювали електронну книгу за допомогою   Оurboox


Що таке Ourboox?

Ourboox — це найпростіша у світі безкоштовна платформа для створення та обміну фліпбуками будь-якого жанру будь-якою мовою. Наші електронні книги, що гортають сторінки, легко створювати, редагувати та ділитися. Книги можуть містити текст, зображення, відео, карти, ігри, головоломки тощо.

Автори можуть створювати книги з нуля або просто завантажувати файли PDF і перетворювати їх на книги за лічені секунди. Читачі можуть отримати доступ до книг на ноутбуках, мобільних телефонах і планшетах







понеділок, 4 листопада 2024 р.

Нестандартний урок з фізики



Нестандартний урок – один зі шляхів
підвищення пізнавальної діяльності учнів на уроках фізики

Нестандартний урок - це імпровізоване навчальне заняття, що не має традиційної структури. Такі уроки не вкладаються (повністю або частково) в рамки виробленого і сформованого дидактикою. Викладач не дотримується чітких етапів навчального процесу, традиційних методів, видів роботи.

Особливість нестандартних уроків полягає в такому структуруванні змісту і форми, яке б викликало зацікавлення в учнів, сприяло їхньому оптимальному розвитку й вихованню.

Для нестандартних уроків характерною є інформаційно-пізнавальна система навчання — опановування готовими знаннями, пошук нових даних, розкритті внутрішньої сутності явищ через диспут, змагання.  На цьому уроці викладач може організувати діяльності класу так, щоб учні в міру можливості працювали самостійно, а він керував цією діяльністю, забезпечуючи її необхідними дидактичними матеріалами.

Нестандартний урок 

пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Медіаграмотність

 17 жовтня 2024 року  брала участь у  Національному тесті з медіаграмотності на платформі "Фільтр". Тест складався з 25 питань і % тематичних блоків з питань медіаграмотності.   Посилання для тесту - https://filter.mcsc.gov.ua/start/. 


Вже третій рік поспіль у жовтні, напередодні Глобального тижня медіаграмотності, національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, спільно з програмою USAID «Мріємо та діємо», IREX, ПРООН в Україні та Zinc Network організовує національний тест з медіаграмотності. 

Національний тест з медіаграмотності — це частина заходів, присвячених Глобальному тижню медіаграмотності, який відзначають у всьому світі 24 — 30 жовтня. Національний тест з медіаграмотності був започаткований у 2022 році та проводиться вже втретє, об’єднуючи українці довкола теми медіаграмотності.

Національний тест з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії, та проєктом з медіаграмотності і когнітивної стійкості в Україні, що реалізується Zinc Network і фінансується Урядом Великої Британії. Національний тест з медіаграмотності втілюється  разом з програмою USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який втілюються IREX Ukraine за підтримки Посольства США.

Ме́діагра́мотність (англ. Media Literacy) – сукупність знань, навичок та умінь, які дають змогу людям аналізувати, критично оцінювати й створювати повідомлення в різних жанрах і формах для різних типів медіа, а також розуміти та аналізувати складні процеси функціонування медіа в суспільстві та їх вплив.